Hepsi Bir Arada Paketler

Fenomen paketleri ile hem takipçi sayınızı, hem de gönderilerinizin beğenilerini artırın. 1 ay süre boyunca yaptığınız 30 paylaşıma seçtiğiniz paket kadar beğeni otomatik gelir. Hiçbir efor sarfetmeden, her gönderinizin popularitesi artar. Türk Fenomen paketleri Türk takipçi, Türk oto beğeni, Türk oto izlenme ve Türk oto hikaye izlenme hizmetlerini kapsamaktadır.

Fenomen paketler, tüm hizmetleri tek bir çatı altına toplar. Tarafınıza uygun olan paket ile hesabınızın daha yüksek takipçi, beğeni ve izlenmelere sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi Taktikleri

En etkili yöntemlerden derlediğimiz bu taktikleri uyguladığınız zaman farkı mutlaka göreceksiniz. Gelin yukarıdaki bilgilere ek olarak uygulayabileceğiniz birkaç maddelik sosyal medya yönetimi taktiklerine göz atalım;

 • İyi sosyal medya kampanyaları kurgulayın ve bunun için rekabet analizi yapın.
 • Katılımcı olun, üretin.
 • Kendi tarzınızı bulun, tasarım araçları kullanın.
 • Eleştiri ya da övgü; mutlaka cevap verin!
 • Görselliğe önem verin, tasarımlar çok önemlidir.
 • Takipçilerinizin geri bildirimlerini dinleyin, onlara kulak verin!
 • Doğru etiketler kullanın.
 • Konum bildirimleri yapın, haritalar ve arama butonlarını kullanın.
 • “Nasıl Yapılır?” Ve “Nedir?” İçerikleri oluşturun.
 • Takipçilerinize sizi takip etmeleri için sebep yaratın.
 • Hikaye ve video içerikleri mutlaka kullanın.
 • İçerik takvimi oluşturun ve ona bağlı kalın.
 • Dialog kurdurtacak içerikler yaratın, takipçilerinizi yorum yazmaya teşvik edin.
 • Web sitenizi iyileştirin, sosyal medyadan gelen trafiği kaçırmayın. Kötü bir site takipçi kaybına yol açabilir.
 • Oyunlaştırın, sorular sorun, anketler yapın, yarışmalar düzenleyin.
 • Paylaşımlarınızda URL kısaltmaları kullanın.
 • Her platforma özel içerik tasarlayın, bir gönderiyi her platforma aynı ölçüde ve içerikle atmayın.
 • Düzenli olarak analizler yapın, etkiletişimlerinizi ölçün.
 • Sosyal medyanın bir itibar yönetimi olduğunu unutmayın, gelen mesajları ve soruları önemseyin.
 • Çapraz paylaşım yöntemlerinden trafik yakalayın.
 • İnfluencer marketing yapın.
 • Profil bilgilerinizi eksiksiz ve doğru olarak doldurun.
 • Asla takipçi satın almayın.
 • Özgün olun, benzersiz olun!
 • Profesyonel destek alın.
 1. Hesabınızı İşletme Profiline Dönüştürün

Instagramdan satış yapmak için ilk olarak hesabınızı işletme profiline geçirmelisiniz. Hesap ayarlarından kolaylıkla uygulayabileceğiniz bu ayar, sponsorlu reklamlar ve hemen ara gibi iletişim butonlarının kullanılabilmesi için gereklidir. İşletme profiline geçen hesaplar artık bir markayı temsil eder ve adres tarifi, mesaj gönderme, arama yapma gibi butonları kullanabilir. Hesabınızı profesyonel hesap olarak ayarladıktan sonra “Hangisi seni anlatıyor?” Sorusuna cevap vermenizi isteyecektir. Eğer bir marka hesabı iseniz “İşletme” seçeneğini seçin ve mutlaka sektörünüzü doğru işaretleyin. Kişisel marka hesabınızsa, (bir müzisyen veya ünlü bir doktor vb.) “İçerik Üreticisi” şıkkından ilerleyebilirsiniz. İşletme profili, instagram sayfanızı bir web sitesi gibi kullanabilmenizi sağlar. Facebook Business Manager kullanmadan hedef kitlenize reklam çıkabilecek olmanız da bonusu. Hemen işletme profiline geçmek için Ayarlar > Hesap > Profesyonel Hesaba Geçiş Yap > İçerik Üreticisi veya İşletme adımlarını takip edin.

 1. Analiz Araçlarını Kullanın

Artık Instagramdan satış yapmak için temel ayarlarınızı yaptınız. Şimdi sırada pazarlama stratejileri geliştirmek var. Öncelikle şunu söyleyebiliriz; instagramdan satışın püf noktaları doğru hedefleme ve doğru içerik üretmektir. Bir sonraki adımlara geçebilmek ve instagram dan satış yapmak için bu aşamaya yeteri kadar zaman ayırdığınızdan emin olun. Çünkü tüm satış planlarınızı kurgulayacağınız aşama burası. Analiz etmek! Potansiyel hedef kitlenize ulaşmak için instagram sayfanızın verilerini inceleyin, bu verilere göre yeni içerikler üretin, reklam bütçenizi optimize edin ya da yöntem değiştirin. Instagram oldukça faydalı analiz özellikleri sunuyor. Kitlenizin tüm analizlerine “istatistikler” bölümünden ulaşabilirsiniz. İçeriklerinizin etkileşimleri, takipçilerinizin yaş, ülke, cinsiyet gibi demografik bilgilerini ve takipçilerinize uygun içerik saatlerini bu analizleri inceleyerek anlamanız mümkün. Size en doğru bilgileri verecek analizler burada yer alıyor, bu bilgiler tahminsel veriler değildir. Sayfanızın gerçek verileri ve etkileşim raporlarıdır. Düzenli olarak raporlar alın, her zaman bu verileri kıyaslayın. Bu sayede değiştirmeniz gereken içerikleri değiştirebilir hatta yeni bir hedef kitle çalışmasına gidebilirsiniz. İçeriklerinizin performansı instagram üzerinden satış yapmak için en önemli kriterdir. Tüm paylaşımlarınızın analizlerini takip edin ve daha iyisini nasıl elde edebileceğinizi düşünün.

 1. Ürün ve Hizmetlerinizi Tanıtın

Instagram sayfanızda gerçekten çok talep edilecek ve ilgi görecek ürünleriniz veya hizmetleriniz olabilir. Ancak bunu doğru ve etkili şekilde tanıtmazsanız satış yapmayı bırakın etkileşim almanız bile oldukça düşük ihtimaldir. Ürünlerinizi tanıtmak için ilk önceliğinizin tasarımlar ve fotoğraflar olduğunu unutmayın. Instagram görselliğe dayalı bir platformdur ve etkileşim elde etmenin ilk yolu yaratıcı görsellere sahip olmaktır. Ürünlerinizi tanıtırken hedef kitlenize göre açıklamalar yazmalı, metinlerinizin içerisinde doğru anahtar kelimeler kullanmalı ve ürününüzün stüdyo fotoğrafları yerine gündelik yaşam fotoğraflarını kullanmayı tercih etmelisiniz. Mesela beyaz zemin üzerinde spot ışıklarla çekilmiş bir kahve ambalajı paylaşmaktansa, hoş bir manzara eşliğinde kahvesini yudumlayan birinin fotoğrafını paylaşmayı seçebilirsiniz. Ürünlerinizi tanıtırken doğru fotoğraflar kullanmak hem potansiyel kitlenizin dikkatini çekmek hem de takipçilerinizin sizi takip etmeye devam etmelerini sağlamak için önemlidir. Aynı örnekleri hizmet tanıtımı için de uyarlayabilirsiniz. Müşteriyi elde tutmak ve elde edilen müşteriye daha çok satış yapmak için yaratıcı içerikler üretmeyi başarmalısınız. Tanıtım içeriklerinde sesler, video efektleri ve etkili reklam metinleri kullanmayı unutmayın. Instagramdan satışın püf noktaları arasında algoritmaları anlamak en önemli kriter olabilir. Instagram algoritmalarının en çok önemsediği şey etkileşim ve rutindir. Ürün tanıtımlarınızı yaparken rutin bir program oluşturmayı ve etkileşim alacak gönderiler yaratmayı deneyin. Farkı göreceksiniz.

 1. Instagramdan Satış Yapmak İçin Sponsorlu Reklamlar Oluşturun

Artık “instagram satış yapmak istiyorum” diyen herkesin yolunun düşeceği sponsorlu reklamlara geçebiliriz. İşletme hesabı açtık, kitlemizi ve etkileşimlerimizi analiz ettik, ürün tanıtımı için içerik ürettik şimdi sıra bu içerikleri daha çok insana ulaştırmakta. Evet biliyoruz, gönderilerinize etiketler yazdınız, konum bilgileri eklediniz, düzenli içerik ürettiniz ancak etkileşim ve trafikleriniz beklediğinizden çok daha düşük kaldı değil mi? Sebebini biliyoruz; Instagram algoritmaları! Ne yazık ki sponsorlu gönderi oluşturmadan ulaşabileceğiniz kullanıcı sayısı takipçilerinizin sadece %2’dir. Birkaç yıl önce gelen güncellemeler sonucunda ulaştığımız sonuçlardan biri; sayfanıza ilgi gösteren kullanıcının hatta takipçinizin gönderinizi görme ihtimalinin neredeyse hiç olmadığı. Bunun önüne geçmenin tek yolu gönderilerinizi sponsorlamak. Belirli bir bütçe ile rutin olarak reklam çıkmalısınız. En güçlü içeriklerinizi öne çıkarma metotu ile sponsorlayın ve bunu belirli bir periyotta tekrarlayın. Her hafta 2 gönderiyi sponsorlayarak başlayabilirsiniz. Unutmamanız gereken en önemli şey, sponsorlu gönderilerin hedef kitle ve bütçe ayarlarını yaparken stratejik davranmanız gerektiği. Detaylı bilgi için “Profesyonel Sosyal Medya Yönetimi Nedir, Nasıl Yapılır?” yazımızı okuyabilirsiniz.

 1. Instagram Hikayelerini Etkili Kullanın

Hikayeler, “instagramdan nasıl satış yapılır?” Sorusuna verilebilecek en etkili cevaplardandır. Hikaye kullanımı işletmeler için oldukça kullanışlı. Kullanıcıların sayfanızı görme oranı, ‘reklamsız dahi olsa’ gönderilerinizden daha fazladır. Üstelik anket, soru-cevap, oylama gibi harika etiketleri de markaların çok işine yaracak cinsten. Hikayelerinizi sürekli aktif tutmaya çalışın. Yeni gönderilerinizi, yeni ürün duyurularınızı ve lansman gibi etkinliklerinizi düzenli olarak hikayelerle paylaşın. 24 saat sonra silindikleri için günlük paylaşımlarınızda oldukça işinize yaracak ve kolay kullanımıyla dikkat çekici içerik üretmenizi sağlayacaktır. Sayfanızın hikayeler bölümünün aktif olması etkileşimlerinizi de artırır. Bunu şöyle düşünebilirsiniz; instagram hesabınız sizin mağazanız, hikayeleriniz de mağazanızı aydınlatan ışıklar. Düzenli hikaye paylaşımı yaparak davetkar görünün. Detaylı bilgiyi “Profesyonel Şekilde Instagram Hikayeleri Nasıl Yönetilir?” Yazımızdan edinebilirsiniz. Mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Merak uyandıran ve kaliteli fotoğraflar paylaşın

İlk izlenim, Instagram’da satış arttırma teknikleri için oldukça önemlidir. Bu ilk izlenimi oluşturacak en temel faktör görseldir. Ürünleriniz için seçeceğiniz görselleri doğru belirlemelisiniz. Burada kalite en temel faktördür. Fotoğrafların kaliteli ve anlaşılır olması gerekir. Siz, bir satıcı olarak ilk etapta görseli satarsınız. Online mağazaların ilk olarak satması gereken şey, ürünün görselidir. Eğer görsel kendini satmıyorsa, doğal olarak ürün de elinizde kalmış olur. Bu yüzden, profesyonel ve detaylı görseller kullandığınızdan emin olun. Ek olarak, kesinlikle efektli ürün görselleri kullanmayın. Bu, ürünün gerçekçiliğini azaltır ve karşı tarafı yanıltır. Olabildiğince doğal ve canlı görsellerle satışlarınızı arttırmayı hedefleyin.

Soru/cevap ile iletişim kurun, müşterilerinize cevap verin

Yukarıda da bahsettiğim gibi, Instagram’da satış arttırma stratejileri içerisinde hikayeler oldukça faydalıdır. Buradan, takipçilerinizle iletişim kurma işlemini hızlandırabilirsiniz. Soru sorma veya test yapma gibi içerikler sayesinde takipçilerinizin fikirlerini almayı deneyin. Bu, onları size daha sıkı bağlar ve algoritmayı mutlu eder. Her açıdan verimli olan bu işlemi yaparak kendi sayfanız için oldukça verim kazanabilirsiniz. Ek olarak, bu iletişim bağı size yeni takipçilerin kapısını açabilir. Ağızdan ağıza müşteri memnuniyetiyle, mağazanızın kitlesini büyütebilirsiniz.